Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Стенд ап комедија „ Празни Муабети“ во Новаци

13679904_661274087366091_7880974419453748778_o

Синоќа во рамките на Културно лето Новаци 2016 година во општинската сала се одржа стенд ап комедијата „Празни муабети“ во изведба на театарот Дел Арте од Битола.

Еден час смеа и забава беа малку за презадоволните присутни во преполната сала во општина Новаци.

Хумуристичната претстава „Празни муабети“ е комично шоу во стилот на популарните настапи на групата „ Rat Pack“ составено од стенд ап, скечеви и музика. Работено е по текст на Димитар Захариевски а во режија на Бојан Стојков.

13737511_661273227366177_6618557166334570368_o (1)

Следен настан во рамките на Културно лето Новаци 2016 е на 1 – ви август во село Градешница фестивал по повод Илинденските празници.

 

Back to top
Skip to content