Daily Archive: February 5, 2020

Feb 05

ПРООДНИ СЕ СИТЕ ПАТНИ ПРАВЦИ ВО ОПШТИНА НОВАЦИ

По синоќешните интензивни врнежи од снег ,од рано изутринава ЈКП “Комунална Хигиена” од Новаци кое е ангажирано оваа сезона за зимско одржување на локалните патишта и улици на територија на општина Новаци ,со свои екипи и механизација интензивно работи на терен за целосно чистење на снегот и пробивање на локалните патишта и улици во сите …

Continue reading »

css.php