Daily Archive: September 21, 2019

Sep 21

Новаци го празнува раѓањето на Мајката Божја-Рождество на Пресвета Богородица (Мала Богородица)

Во предвечерието на празникот Рождество на Пресвета Богородица во истиомениот манастир во Новаци со вечерна богослужба со која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско-пелагониски г.Петар започна празнувањето на големиот празник Мала Богородица .

css.php