Daily Archive: November 23, 2017

Nov 23

Бесплатни превентивни прегледи од ОО на Црвен крст Битола во пензионерскиот клуб во Новаци

Општинската организација на Црвениот крст Битола ја обновија соработката со општина Новаци. Прва активност е денешното предавање на тема кардиологија и превентивните прегледи и мерење на крвен притисок и шеќер во крвта.

Nov 23

Продолжува соработката помеѓу АЛДА и Општина Новаци на тема : „Алатки за локална демократија“

Градоначалникот на општина Новаци Љубе Кузманоски денеска се обрати на отворањето на обуката на тема „Алатки за локална демократија“ организирана во рамките на проектот „Граѓанските организации во служба на локалната демократија“ финанасиран од Европската унија, а како имплементатор на истата се јавува АЛДА и Здружението на финансиски работници.