«

»

Jun 04

Прво место на меморијалниот турнир за екипата на ФК Новаци

11391249_10204424204747372_316607646433540164_n

Екипата на ФК Новаци го освои првото место во турнирот во мал фудбал „Пеце, Влатко Благојче“ организиран во чест на загинатите браните кај Гајре, Шипковица во конфликтот во 2001 година.

DSC_5368DSC_5364

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

css.php