Aug 25

Со концерт на македонската етно група „Љубојна“ заврши Културно лето Новаци 2014

DSC_5278

Во прекрасниот амбиент на дворот на манастирот Рожденство на Пресвета Богородица во Новаци и многубројната публика синоќа беше свечено затворено Културно лето Новаци 2014.

DSC_5419

„Навистина прекрасен настан кој што е многу посетен.Дворот на манастирот е полн со луѓе а убавата македонска песна и забавата се неизбежни. Концертот на групата Љубојна е последен во овогодинешното издание на Културно лето 2014 кој го организира Културно иновативниот клуб .Ние како општина ќе продолжиме да ги поддржуваме и помагаме ваквите културни манифестации.“ рече Лазар Котевски,градоначалник на општина Новаци.

Генерален покровител на Културно лето Новци 2014 е општина Новаци и градоначалникот Лазар Котевски.