Daily Archive: March 1, 2013

Средба на градоначалникот Котевски со жителите на село Добромири

Изградба и санација на мостовите, реконструкција на патот Новаци-Добромири, дренажа на училиштето се само дел од барањата кои жителите на село Добромири му ги упатија на градоначалникот на општина Новаци Лазар Котевски на синоќешната средба.

Средба со жителите на Горно Агларци

Градоначалникот на општина Новаци Лазар Котевски во рамките на својата работна агенда синоќа оствари средба со жителите на село Горно Агларци.Ги запозна со своите сегашни активности, со проектите наведени во изборната програма 2013-2017 кои планира да ги реализира во следниот мандат но и ги сослуша нивните барања и проблеми.

Mar 01

Се разгледуваше состојбата со поплавите во Пелагонија

Кризниот штаб при Дирекцијата за заштита и спасување на состанок со градоначалниците од Пелагонискиот регион и инволвираните надлежните институции. Се разгледуваа информациите околу поплавените подрачја, настанатата штета и начинот на делување.

Градоначалникот Котевски на седница на Советот на Пелагонискиот плански регион

Градоначалникот на општина Новаци Лазар Котевски заедно со градоначалниците на уште 8 општини од Пелагонискиот регион присуствуваа на 16 тата седница на Советот на Пелагонискиот плански регион.